Nasz AGRO-RANCZO TRIATHLON ma za zadanie promocje walorów rekreacyjno-sportowych Doliny Małej Panwi.

Poszczególne edycje organizować będziemy w każdą pierwszą sobotę września.

"Na Wyspie" w Ozimku zlokalizowane będzie biuro zawodów czynne od godziny 8:00. Do 8:30 .

Zawodnicy muszą dostarczyć zaświadczenia lekarskie i oświadczenia o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego w czasie jazdy rowerem i podczas biegu.Po sprawdzeniu dokumentów w biurze zawodów uczestnicy otrzymują od organizatora plastrony z numerami startowymi.

Rywalizację w trzech kategoriach wiekowych, bez pomiaru czasu, rozpoczynamy od pływania kajakiem po Małej Panwi na trasie Ozimek-Krasiejów-Ozimek ok.1,5h. Płyniemy od mostu w Ozimku do mostu w Krasiejowie z lodołamaczem i z powrotem, pojedynczo w kajakach dwuosobowych ze startu wspólnego.

Druga konkurencja to rajd rowerem dookoła Jeziora Turawskiego ok. 40 km. Trasa prowadzi z przystani kajakowej w Ozimku "Na Wyspie" przez Antoniów, Szczedrzyk, Kotorz, Turawę Marszałki, Rzędów, Dylaki, Antoniów do Ozimka na "Wyspę". ok 2h .

Konkurencja numer trzy to bieg na dystansie ok 6 km na trasie Ozimek "Wyspa", ul. Brzeziny do wąskiego mostu na Małej Panwi,potem dalej wałem wzdłuż rzeki do Krasiejowa. Przebiegamy obok kościoła i boiska piłkarskiego w Krasiejowie i kładką nad rzeką Mała Panew do ronda i powrót do Ozimka. Na metę, która znajdować się będzie na moście wiszącym dobiegamy ul. Wyzwolenia.

PLAN GODZINOWY

Godzina

8:00

Powitanie zawodników

8:45

Wodowanie zawodników K-30 i M-30 i młodszych

9:00

Start pierwszej kategorii wiekowej

9:45

Wodowanie zawodników K-40 i M-40

10:00

Start drugiej kategorii wiekowej

10:45

Wodowanie zawodników K-50 i M-50 i starszych

11:00

Start trzeciej kategorii wiekowej

15:00

Zakończenie zawodów. Wręczenie pucharów i nagród dla zwycięzców oraz medali pamiątkowych dla wszystkich uczestników

NAGRODY:

I miejsce 500 zł
II miejsce 200zł
III miejsce 100zł w każdej kategorii wiekowej dla Pań i Panów.

OPŁATA STARTOWA - 99 zł

Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem telefonu 507 856270 do 31.08.

GALERIA
Trasa-splyw 
Trasa-rower 
Trasa-bieg 
 

Nasz duathlon to połączenie turystyki kajakowej z bieganiem. Ma na celu propagowanie aktywnego wypoczynku i promocje walorów rekreacyjno-sportowych Doliny Małej Panwi. W związku z bardzo dużym uzależnieniem powodzenia  imprezy od warunków atmosferycznym i temperatury wody w rzece nasz duathlon rozgrywany jest zawsze na początku sezonu jako impreza rozpoczynająca sezon kajakowy a o dacie jego organizacji informuje nasz fun-page na Facebook-u.

Rozgrywany jest w trzech kategoriach wiekowych po 20 miejsc startowych w każdej z podziałem na 10 miejsca dla kobiet i 10 dla mężczyzn.

Duathlon rozpoczynamy biegiem na dystansie 10 kilometrów z Ozimka do Staniszcz Małych. Start wszystkich kategorii następuje o 9:00 z parku Rehdanza na Wyspie w Ozimku. Trasa prowadzi przez Park Rehdanza  do ulicy Brzeziny potem ul. Młyńską do mostu. Przed mostem skręcamy w prawo i wzdłuż rzeki wałem biegniemy do Krasiejowa. Dalej obok kościoła i boiska w Krasiejowie ul. Sórocką i Pustki. Kończy się na przystani kajakowej w Staniszczach Małych. Tam ma brzegu rzeki oczekuje sprzęt kajakowy do rozegrania drugiej konkurencji.

Czas trwania AGRO-RANCZO DUATHLON-u ok 3h. Startowe 49 złotych. 

 

REKORD ADMIRAŁA to impreza organizowana w czerwcu z okazji św.Jana. Celem jest promocja turystyki kajakowej na Małej Panwi i bicie rekordu trasy Staniszcze Małe - Ozimek.  Ze względu na uzależnienie powodzenia organizacji zawodów od warunków atmosferycznych o dacie wyścigu również będziemy informować na naszym facebook-owym fun page  . W wyścigu mogą brać udział single,duety i miksty.

Zgłoszenia dokonujemy telefonicznie. Startowe 49 złotych. Start jedynek męskich 9:00, jedynki damskie startują o 10:00 , duety o 11:00 a miksty o 12:00. Czas trwania wyścigu ok 1,5h. Zawodnicy spotykają się 30 minut wcześniej przed wybraną godziną startu na parkingu obok Parku Rehdanza na mecie zawodów. Z parkingu organizator zapewnia  transfer na przystań kajakową w Staniszczach Małych.   

 

TRENING BIEGOWY 3x3x130 to zajęcia prowadzone przez nas codziennie od października do kwietnia między 16:00 a 17:00.
Cena: 1 złoty

 

LEKCJA WF-u lub JEDNOSTKA TRENINGU SIŁOWEGO.
To zajęcia na rzece Mała Panew z wykorzystaniem sprzętu kajakowego. Polegają one na przepłynięciu kajakiem dwuosobowym pojedynczo z Ozimka do Krasiejowa od mostu do mostu pod prąd rzeki i z powrotem.

Cena: 19 złotych

© 2016 AGRO-RANCZO. Wykonanie: DRAWTECH